// הכנה לרפואה

תכני הסדנאות והקורסים בנושאים השונים ייקבעו לאחר איתור צרכים עם מזמני הפעילות ובהתאם לצורכי הארגון

סדנאות חצי יום עד שלושה ימים | קורסים שישה מפגשים עד שנים עשר מפגשים

הכנה לדייטים //

// הכנה לרפואה

מבחני קבלה לרפואה:

שבת בבוקר אני מגיעה למלון בים המלח כנס רופאים ובשעה עשר בבוקר אני עולה לבמה להרצות בפני 100 גניקולוגים.

רופאים אחיות צוותים רפואיים ומטפלים בכלל הם אוכלוסיה שאני מרגישה ממש שליחות לעמוד  בפניהם… מכבי שרותי בריאות הובילו לפנו שנים פרויקט שנקרא – " לטפל במטפל…" באמת פרויקט מקסים .מתוך ההבנה שאנשים שעוסקים ביומיום שלהם בטיפול בבני אדם , מציאות לחוצה ושוחקת זקוקים גם הם לוונטילציה וטיפול שייתן להם כוח להמשיך בעבודת הקודש שלהם.

עליתי לבמה ואחרי שדיברנו קצת על משמעות המפגש הראשון עם המטופלת ובני זוגה או משפחתה דיברנו על החשיבות של יצירת תחושת בטחון מקצועיות ואנושיות מול הפציינטית ומה בשפת הגוף של הרופאים יכול לייצר אמון מסוג זה.

סיפרתי להם מחוויות הלידה שלי.חוויה ראשונה די טראומטית וחוויה שניה מתקנת בחדר לידה בבית החולים קפלן.ההבדל בין שתי החוויות כמובן נעוצה ברופא המנתח ובצוות שתומך אותו.

לשמחתי בכל הריון הרווחתי חבר .בהריון הראשון אמנם לא יילד אותי ד"ר רוני חן( שהיום מנהל את חדר הלידה שם..) רופא מדהים אבל יותר מזה בן אדם יוצא דופן. אכפתי רגיש שדאג לי ככ במהלך החודש התשיעי כשסבלתי מחשד לרעלת הריון. נשארנו חברים מאז ועד היום..20 שנה.מתנה אמיתית לעולם.

בלידה השנייה זכיתי שילווה אותי בסוף ההיריון ששוב היה בעיתי ד"ר רוני לוי המהמם.הוא בהחלט זיכה אותי בחוויה מתקנת בניתוח הקיסרי השני עם ביתי דנה.

הרגישות שלו ושל צוות חדר הניתוח היו מרגיעים. המגע קשר העין שדאגו לייצר איתי והדיאלוג תוך כדי הלידה העבירו אותי חוויה מרגשת ומעצימה.

דיברנו על חשיבות שפת הגוף באנמנזה רפואית – אבחון.

היכולת לזהות דרך שפת הגוף של המטופלת במקרה הזה או מטופלים בכלל האם הדיווח שלהם אמין או מרגישים מבוכה פחד או מתח מאנשים נוספים בחדר ולכן מדווחים דיווח חלקי שמקשה על הבנת מצבה האמתי של המטופלת.

סיפרתי להם על חבר קרוב מומחה מספר 1 לגיל מעבר ד"ר קופרניק שמתעקש כבר שנים במרפאות שלו לשבת עם מטופלות במפגשים של שעה. הבנת מצבה הרפואי של המטופלת מצריך תשאול רציני והבנת ההיסטוריה הרפואית והאישית שלה.אורח החיים שמנהלת העיסוק שלה מערכות היחסים המשפחתיים והזוגיים עוזרים להבין לעומק כיצד לסייע ולתת מענה מקצועי. בעולם בו המערכת הרפואית נמצאת בקריסה ,לרופאים בבתי חולים ובקופות החולים יש בממוצע 7 דקות עם מטופל,  בזמן הזה חייבים גם לתקשר עם המחשב עם לחץ העומס של הממתינים בחוץ כך שרפואה אמתית ומגע עם המטופל נדחק הצידה.

הצעתי להם שימוש בכלי של שפת גוף כמו קשר עין מרחב טריטוריאלי כיצד ובאיזה זווית לסדר את חדר הטיפולים  , תשומת לב למרחב בו נערכת הבדיקה אינטימיות המטופל ובעיקר כיצד לייצר אמון עם המטופלים שלהם.

סיימתי את ההרצאה הם היו קהל סקרן פתוח שאלו שאלות ואתגרו אותי עם מצבים שנתקלים בהם בעבודה המורכבת שלהם.

חזרתי הביתה ולמחרת בבוקר קיבלתי טלפון מאחת מהמשתתפות בהרצאה ששאלה אותי אם אני מכינה גם חברה שרוצים להתקבל ללימודי רפואה?לשלב הריאיון  האישי. סיפרה שהבת שלה ניסת להתקבל כבר פעם אחת הציונים במבחנים העיוניים היו גבוהים מאוד אך נפלה בשלב הריאיון.

הסברתי לה שהיא הגיעה למקום הנכון וקבענו שאפגש עם הבת שלה בהקדם לפני שהיא ניגשת לניסיון שני להגשים את חלומה להיות רופאה.

אחרי שנים של ייעוץ לחברה צעירים מלאי חזון שמוכנים ורוצים להקדיש את חייהם לטיפול באנשים אני מרגישה סיפוק שמצליחה לסייע לדור שלם של מתמחים צעירים להיכנס לתחום המרתק הזה מתוך מודעות ובטחון בעוצמות שלהם שיסייעו להם גם שיוסמכו לרופאים ובעתיד גם ישפרו גם את מערכת הבריאות  של מדינת ישראל.

 

מהי הסיבה שאני רוצה לעסוק בתחום הרפואה

מה מבדיל אותי מהמועמדים האחרים

המבחנים הם הזדמנות להגשים חלום

מה מבין כישורי יעזור לי כרופא ומה עלול להפריע

הצגה עצמית ממוקדת שמדגישה את היתרונות שלי

 

// מעוניינים בהזמנת הרצאה לשפת גוף? השאירו פרטים

design:studiobaram.co.il | כל הזכויות שמורות לענת הכט פישר 2020

דילוג לתוכן