// מחפשים עבודה/עובדים בזמן קורונה

תכני הסדנאות והקורסים בנושאים השונים ייקבעו לאחר איתור צרכים עם מזמני הפעילות ובהתאם לצורכי הארגון

סדנאות חצי יום עד שלושה ימים | קורסים שישה מפגשים עד שנים עשר מפגשים

הכנה לדייטים //

// מחפשים עבודה/עובדים בזמן הקורונה

תהליך חיפוש עבודה הוא תהליך שמאפשר לנו הזדמנות להסתכלות על עצמינו ולמידה ועידכון של מיומנויות שצברנו לאורך השנים ומודעות עצמית לגבי נקודות העוצמה והחולשה שלנו.

 

במסגרת עבודתי כמומחית לשפת גוף מזה כ 15 שנים ולאחר שהכנתי מאות מועמדים לעבודה  וסדנאות למראיינים אשמח לתת מספר טיפים למחפשי העבודה וכמובן גם למראיינים.

 

שפת הגוף שלנו בדרך כלל משקפת את התחושות והמחשבות שלנו וחלק נכבד מתנועות הגוף אינן נשלטות לכן זהו כלי נהדר להבנת המסרים במהלך ראיון שאינם נאמרים במילים.

 

לכן ישנה חשיבות רבה לתפיסת הסיטואציה של מחפש העבודה. לרוב מועמדים מגיעים לראיונות העסקה במתח גדול מתוך רצון עז להתקבל ותופסים את הסיטואציה כמבחן.

 

וכמו בהרבה סיטואציות אחרות מתח ולחץ מעכב אותנו מלהביא את העוצמות שלנו לתוך החדר ולסיטואציה הזו שהיא בעצם תהליך מכירה של היכולת שלנו ומידת ההתאמה שלנו לתפקיד ולארגון.

 

  1. ראיון עבודה הוא הזדמנות להביא לידי ביטוי את הניסיון שצברנו את הידע שרכשנו.
  2. ראיון הוא תהליך מכירה עצמית – חשוב להבין שזו לא יהירות לדבר על עצמי -המראיין לא מכיר אותי ומעוניין לשמוע מה יש לי להציע.
  3. כמו כל אירוע משמעותי אחר שאנו מתכוננים אליו חשוב להכין את עצמינו לראיון.לא רק ברמת המסרים המילוליים אלא גם מבחינת המסרים הבלתי מילוליים- במידה ובימים אלו חלק מהראיונות יתבצעו בשיחת וידאו כדאי לתרגל הצגה עצמית מול מצלמה.
  4. הדבר שכובש את רוב בני האדם הוא אותנטיות. לכן ככל שנתיידד עם העוצמות והחולשות שלנו נגיע נינוחים יותר לראיון וכל נוכל להעביר מסר אפקטיבי יותר.
  5. חיוך הוא הבעת פנים הכי נעימה פתוחה ומזמינה לקשר ומעידה גם על חברותיות ובטחון עצמי של המועמד. יש אנשים שחושבים שאם יכנסו לראיון עם חיוך עלולים לחשוב שהם לא רציניים או מקצועיים – טעות לחבר בין הדברים.
  6. קשר עין חשוב מאוד בכל אינטראקציה בינאישית וכמובן גם בראיון.אם הראיון מתבצע מול מצלמה חשוב להסתכל למצלמה כשאנחנו מדברים ומקשיבים למראיין שלנו.אחד המחקרים שנעשו מצא שבמידה ונייצר לפחות 60% מזמן הריאיון קשר עין ניתפס כאנשים יותר אמינים מיקצועיים וחברותיים.פחות מ40%זמן שיחה קשר עין בדיוק הפוך.
  7. הידיים שלנו הם כלי להדגיש מסרים מילוליים וכשאנחנו נינוחים ורגועים אנחנו נדבר ונשתמש בשתי הידיים לחזק את המסרים שלנו.כל מי שחושב שזה לא טוב לד ר עם הידיים טועה.
  8. הידיים משדרות גם פתיחות וכנות ולכן רצוי לראות אותם מעל השולחן ולא להסתיר אותם.
  9. לגבי מה ללבוש לראיון אני תמיד ממליצה להתלבש באופן שמכבד את המעמד)לא פרובוקטיבי) ובמקביל בבגדים נוחים שלא ידרשו ממני תשומת לב של סידור עצמי במהלך הריאיון.(אם אני לא מורגל בחולצות מכופתרות ולאורך כל הראיון אהיה עסוק בלסדר את החולצה – יצרתי בעיה מיותרת).
  10. בכדי להרגיע את עצמי לפני הראיון ניתן לעשות תרגילים בבית כמו לעמוד עם ידיים על המותניים במשך עשר ד(מחקרים מוכיחים שהתנוחה הזו מורידה את רמת החרדה בגוף) בנוסף ניתן לחייך לעצמינו במשך עשר דקות חיוך מאולץ (החיוך המאולץ משחרר מהמוח אנדורפינים -סמים טבעיים שמייצרים תחושת ריחוף כמו אחרי ספורט).

חשוב לחדד שהטיפים האלו רלוונטיים גם לאנשי הגיוס.

בסופו של דבר הם מחפשים את המועמד הטוב ביותר והמועד מחפש את המשרה המתאימה לו ביותר זהו אינטרס הדדי להצלחה.

המועמד בודק גם הוא את המראיין בדיוק כפי שהמראיין בוחן את המועמד כך ששפת הגוף של שני הצדדים היא קריטית להצלחת הראיון.

ככל שנכין את עצמינו טוב יותר לאירוע כך נגיע נינוחים ואותנטים יותר ונגביר את הסיכוי למצוא את המשרה הנחשקת.

אשמח לענות לשאלות בתחום

מוזמנים לפנות אלי

ענת הכט פישר – יועצת ארגונית ומומחית לשפת גוף ותקשורת.

 

// מעוניינים בהזמנת הרצאה לשפת גוף? השאירו פרטים

design:studiobaram.co.il | כל הזכויות שמורות לענת הכט פישר 2020

דילוג לתוכן