// שפת גוף בימי קורונה

תכני הסדנאות והקורסים בנושאים השונים ייקבעו לאחר איתור צרכים עם מזמני הפעילות ובהתאם לצורכי הארגון

סדנאות חצי יום עד שלושה ימים | קורסים שישה מפגשים עד שנים עשר מפגשים

הכנה לדייטים //

// שפת גוף בימי קורונה

בואו נדבר לשם שינוי מה מותר בימי קורונה….

 

לא רק מה אסור!!!! לאסור יש גם אלמנט סקסי מאתגר… שעלול לדחוף אותנו לעשיה מסכנת בתחומי חיים רבים.

 

אז אנסה להתייחס לאיסורים שנפלו עלינו ואתן את ההסתכלות החיובית שלי לכל איסור כמובן באוריאנטציה של שפת הגוף שלנו , תקשורת ארגונית וציבורית.

 

אסור לחבק – מותר לחבק את מי שאתך בבידוד ומותר מגע ליטופים עם בע"ח שלנו.

 

מגע הוא צורך בסיסי הישרדותי שחשוב מרגע לידתנו. נעשו מחקרים רבים שהוכיחו שהמגע קריטי מיד לאחר הלידה להתפתחות נורמלית של המח. הוא קודם כל צורך פיזי…אנשים שחיים לבד במקרים רבים מגדלים כלב או חתול. האינטראקציה היומיומית עם בעל החיים מחייב אותו לתקשר עם משהו נוסף לא רק מילולית אלא גם פיזית. להאכיל ללטף לחבק לכעוס.

 

אמא שלי חיה לבד כבר מעל 30 שנה ולפני 8 חודשים שהעברנו אותה לבית חדש בסמיכות למקום מגורי. מעבר לא פשוט בכלל לאשה בת 87 החלטנו להביא לה במתנה כלבה קטנה…גורה מתוקה שהתבררה כהיפר אקטיבית ומעט מוטרפת😂

 

לצד האושר הגדול מנוכחותה והרגישות שהכלבה מפנה כלפי אמא שלי נצמדת אליה כשהיא לא מרגישה טוב מעירה אותה בבוקר ומחייבת אותה לקום מהמיטה ולהתחיל את היום.

 

זה זמן מעולה לכל מי שנמצא בבידוד עם עוד אדם.ילדים בני זוג שותפים לחבק וללטף את מי שחולק אתנו את המרחב המבודד. גם אם זה לא היה חלק מהריטואל השגרתי של חיינו לפני הבידוד.

 

ישנם זוגות נשואים ששגרת החיים ומועקת מטלות היומיום סירסו את האינטימיות בינהם…רגע מעולה להתרפקות הדדית. סתם לשכב על הספה מחובקים.להניח ראש על החזה של בן בת הזוג שלנו ולהתלטף…

 

אסור לצאת מהבית -אין עבודה- מותר לקום בבוקר ולהתלבש לכבודינו….לכבוד השותפים שלנו במרחב…עבור מי שנבחר לתקשר איתו  בשיחת וידאו .

 

לכל אלו שעובדים מהבית ישנם מחקרים רבים שממליצים גם בעבודה מהבית לקום בבוקר להתקלח להתלבש יפה לסדר את השיער ולא להתנהל בבגדי בית…זה ישפיע על רמת העוררות שלנו על החיוניות שלנו ועל טון הדיבור שלנו. לנהל שיחות עבודה בטלפון כשאתה במיטה נשמע לא טוב גם אם לא רואים אתכם. שומעים את " קורים בעיניים "…ואת  פיגמה…

 

אסור לגעת בידים- חשוב לשטוף ידיים-מקלחת כל בוקר

 

מחקרים מוכיחים-מים שזורמים לנו על הראש..גשם..שחיה בים או בבריכה וכמובן מקלחת…משחררים אנדורפינים מהמח…חומרים שמשתחררים בספורט בסקס ושאוכלים שוקולד….

 

אלו סמים טבעיים שמצויים בגוף וכשהם מופרשים יש תחושת האיי בגוף…ריחוף..

 

שמשנים את המצב הרגישי שלנו. ישנם מחקרים שמוכיחים כיצד מחוות גוף חיצוניות משפיעות על הפנימיות שלנו כמו- ידיים על המותניים הרחבת ידיים לצדדים ולמעלה שמורידים רמת חרדה .

 

וכמובן חיוך. אני רוצה להתייחס לחיוך שלנו שיש לי אליו חיבה מיוחדת.

 

בידוד זה זמן מעולה להתחיל לחייך יותר.לאנשים שסביבנו ולאנשים שאתם מתקשרים איתם מרחוק או בשיחות וידאו.

 

חיוך הוא הבעת הפנים הכי נעימה.מזמינה חיובית ומקרבת שיש.

 

חיוך מתחיל כעווית כבר בימים הראשונים להולדת תינוק ולאחר שלושה שבועות כבר הופך להבעת פנים מודעת ששומרת על התינוק הרך מהמבוגרים הגדולים והמאיימים משהו מלפגוע בו. התינוק קולט שבכל פעם שמחייך הבעת הפנים הזו מייצרת התייחסות חיובית מהסביבה.

 

חיוך משדר לסביבה אני אדם פתוח חיובי בטוח העצמי רוצה לתקשר עם הסביבה.

 

ישנם תרבויות בהם ההמלצה היא לשמור על פוקר פייס.תרבויות יותר עצורות שבאופן כללי קשה יותר להבין את תחושות האנשים מהבעות הפנים שלהם.במזרח הרחוק במדינות חבר העמים ובתרבויות קרות אחרות. הבעות הפנים – מלמדות על תחושות ורגשות פנימיים…אנחנו בעד להחצין.

 

אסור לגעת בפנים לשפשף את העיניים – אנשים עושים את המחוות האלו בערך 23 פעמים בשעה ובכלל לא מודעים לעובדה הזו..נתון שעלה ממחקר שנעשה על מתמחים ברפואה .

 

זה אולי האיסור שיכול לגמול אותנו מאי נוחות וממבוכה ולהגביר מודעות של אנשים לתנועות הגוף של עצמם ושל אחרים.אתם מוזמנים לעשות משחק ולתפוס את האנשים שנמצאים איתכם בבידוד נוגעים בפנים.מי שמוגע הכי פחות במהלך שעה מנצח…זה ישמור גם על בריאותכם וגם יגמול אתכם מהרגלים מגונים  או יצמצם נגיעות עצמיות)אלא אם הם חלק מבעיה בריאותית כמו אלרגיה).

 

קשר עין מותר – רצוי ואפילו מומלץ.

 

ימי הבידוד אילצו אותנו להתידד עם צילמי וידאו zoom  שיחות וידאו בווטס אפ מה שבאופן מפתיע מאפשר אפילו ליצר אינטימיות בדייטים. אני הראשונה לאמר שאין על מפגש פנים אל פנים.מגע.חיבוק ריח…אבל ניתן לנהל שיחות וידאו ולהכיר אפילו באופן די עמוק פנים אל פנים ממרחק. במקרים רהים המצלמה מאפשרת אינטימיות שלא היתה מתרחשת במפגש פיזי.

 

אם להיות נועזים יש אפשרות אפילו לקיים סקס בשיחת וידאו. תחום האינטימיות הדיגיטלית מתפתח מאוד בשנים האחרונות וישנם זוגות נשואים שאפילו מנצלים את הצדיה הדיגיטלית להכרויות עם זוגות נוספים ולגיוון חיי המין שלהם ברשת.

אז מי אמר שהבידוד חייב להיות רע עבורינו??

// מעוניינים בהזמנת הרצאה לשפת גוף? השאירו פרטים

design:studiobaram.co.il | כל הזכויות שמורות לענת הכט פישר 2020

דילוג לתוכן